Cyklostezka Plzeň - Brdy přímo kolem našeho hotelu

Poslední aktualizace: 08/11/2019

Celkem 37 km dlouhá nadregionální cyklotrasa je prioritou plzeňského kraje a měla by být hotova během roku 2020. Trasa povede přes Starý Plzenec, Šťáhlavy, Nezvěstice, Žákavou, Spálené Poříčí, Hořehledy a Číčov a dále do Brd. A díky naší spolupráci se Spáleným Poříčím můžete na tuto cyklostezku pohodlně nastoupit přímo od našeho hotelu Pod Kokšínem!

Fotogalerie k novince

Aktuálně je hotový úsek Spálené Poříčí - Hořehledy, na úseku Hořehledy - Číčov se intenzivně pracuje. Plánem je do konce roku 2019 dokončit spojení až do Nezvěstic, aby měli cyklisté napojení na vlak.

Naši hosté tak mohou pohodlně cestovat krásným údolím říčky Bradavy (kterou si můžete i dobrodružně přebrodit) do Spáleného Poříčí, kde cyklostezka svou částí kopíruje naučnou stezku o historii místních mlynářů. Především pak vede přímo kolem rybníku Hvížďalka, který v posledních letech prošel nákladnou revitalizací a v letních měsících nabízí úžasné místo pro koupání (dřevěné molo, pohodlný vstup do vody) a relaxaci. Do Spáleného Poříčí trasa ústí v blízkém sousedství rozhledny Šťastná věž. A doufejme že nejpozději na jaře se budeme moci vydat i na druhou stranu přímo do brdských kopců.

Z naší nabídky pak jednoznačně doporučujeme náš Cyklobalíček s polopenzí, možností uschování cyklovýbavy a širokou nabídkou map a cyklotras v našem okolí.